ŠARŪNAS PEČKUS

Kada susipažinote su DFB metodika?
DFB metodikos mokymus baigiau 1999 m.

Kada baigėte DFB metodikos instruktorių mokymus?
Nuo 2002 m. esu sertifikuotas DFB metodikos instruktorius. (2002 m. vienintelis gavau leidimą vesti šiuos mokymus iš 40-ties pretendentų).

Kur galima rasti daugiau informacijos apie Jūsų vedamus mokymus?
Interneto svetainėje www.time4yourself.com
Užsiregistruoti į mano vedamus DFB online mokymus galite čia: dfbmetodika.online/

Kompetencija, kvalifikacija, patirtis. 2019 m. DFB metodikos autorius I. Kalinauskas suteikė Vedančiojo DFB metodikos specialisto (angl. Leading Experd of DFS system) kvalifikaciją. 
Nuo 2019 m. rengiu DFB metodikos instruktorius.
Nuo 2000 m., Lietuvoje ir už jos ribų, dalyvauju daugelyje mokymų, seminarų, stovyklų, taip pat DFB instruktorių kvalifikacijos tobulinimo mokymuose, vedamuose tiek DFB metodikos autoriaus I. Kalinausko, tiek kitų specialistų.
Nuo 2012 m. esu koučingo specialistas, 2016 m. apsigyniau koučingo magistro laipsnį universitete (magistrinio darbo tema: mokymų ir koučingo sinergija, darbas įvertintas aukščiausiu balu). Koučingo žinias taikau ne tik individualių sesijų metu, bet ir vesdamas DFB metodikos mokymus, kad mokymų dalyviai galėtų dar geriau įsisavinti mokymuose pateikimą medžiagą ir praktinius įgūdžius.

Kodėl vedate DFB mokymus, kuo Jūsų vedami mokymai naudingi jų dalyviams?
Vedu taip vadinamus boutique tipo gyvus mokymus. Mažos grupės, daug asmeninio dėmesio kiekvienam mokymų dalyviui.
Taip pat vedu DFB mokymus nuotoliniu būdu (online).
– Kodėl vedu mokymus? Noriu pasidalinti tuo, kas tikrai veikia, tuo, kas gali atskleisti naujas galimybes, suteikti įgūdžius, o gal tiesiog nuspalvinti gyvenimą daug ryškesnėmis spalvomis, tuo, kas pritaikoma tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. DFB metodika – tai žinios ir įgūdžiai, susiję su pačiu savimi.
Akivaizdu, kad „Aš“ yra tai, kas visada su manimi. Nors tai ir yra akivaizdu, bet paradoksalu, kad retas iš mūsų žino, o dar rečiau moka efektyviai naudotis tuo, kas mums duota, t.y. pačiu savimi! DFB metodika yra ta metodika, kuri gali suteikti žinių ir įgūdžių kaip naudotis tuo, kas mums duota dar efektyviau ir prasmingiau.
Kur naudoti gautus įgūdžius? Ten, kur jums aktualu! Vieniems – tai santykiai su kitais (darbe, namuose, su draugais), kitiems – su savimi, tretiems – tai norų, tikslų ar prasmių realizacija. Ką jūs beveiktumėte, jūs tai darote savimi ir savo įgūdžiais. DFB metodika yra tai – kaip efektyviau naudotis pagrindiniu veiklos instrumentu – savimi!
DFB mokymus vedu jau daugiau nei 18 metų, juos baigė šimtai mokymų dalyvių įvairiose Pasaulio šalyse, nuo JAV iki Italijos, Vokietijos, Šveicarijos ar Norvegijos.

Kokie žmonės ir/ar organizacijos yra jūsų vedamų mokymų klientai?
Per tiek metų mano vedamus DFB mokymus yra baigę daug skirtingų žmonių: studentų ir universitetų dėstytojų, psichologų, matematikų, profesionalių muzikantų, verslininkų. Nepriklausomai nuo mūsų profesijos, amžiaus ar interesų, visų pirma, visi mes žmonės. Tuo ir patraukli ši metodika, ji tinka visiems, kas nori kažko daugiau iš savęs ir savo gyvenimo.
Pastaruoju metu DFB metodikos mokymais pradėjo domėtis ir modernios verslo organizacijos. Organizacijos, kurios supranta, kad žmogus, jo įgūdžiai, jo gebėjimai yra vienas svarbiausių organizacijos turtų.
Aš kalbu ne apie profesinius įgūdžius, o apie daug gilesnius įgūdžius: gebėjimą suvokti ne tik darbines užduotis, bet ir asmenines prasmes, atsparumą stresui, emocinėms apkrovoms, mokėjimą pasirinkti efektyvias būsenas skirtingoms darbinėms užduotims atlikti ir t.t.
Anksčiau tai buvo pavieniai darbuotojai, kuriems DFB mokymus rekomenduodavo juos baigę draugai ar kolegos, dabar jau vedu DFB mokymų grupes vadovų komandoms.

Kokiomis kalbomis vedate (galite vesti) mokymus?
Lietuvių, anglų, rusų.

Kur vyksta Jūsų vedami DFB mokymai?
Didžiausią mokymų vedimo patirtį esu sukaupęs vesdamas šiuos mokymus Lietuvoje. 2010 ir 2011 m. esu vedęs DFB mokymų grupes Rusijoje.
Nuo 2019 metų atsirado galimybė su DFB mokymais susipažinti nuotoliniu būdu (online). Mano vedamų grupių dalyvių geografija tapo neribota, nuo JAV iki Vakarų ar Šiaurės Europos šalių ir aišku visos Lietuvos.

Užsiregistruoti į mano vedamus DFB online mokymus galite čia: dfbmetodika.online/

Daugiau informacijos apie metodiką, dalyvių atsiliepimus, saviugdos podkastus ir t.t. svetainėje www.time4yourself.com