DFB metodikos mokymai nuotoliniu būdu (angl. online)
DFB metodikos mokymai yra gyvų susitikimų (užsiėmimų) metu arba gyvo vedimo mokymai, nuotoliniu būdu (online).
Yra tokių aplinkybių, kai gyvi susitikimai nėra įmanomi, o žmogus dega noru išmokti šios metodikos. Savarankiškai išmokti DFB metodikos neįmanoma, atskiros praktikos, be instruktoriaus palydos, gali būti atliekamos neteisingai ir neturės reikiamo rezultato. Galimybė bendrauti su kvalifikuotu specialistu nuotoliniu būdu (online), gali būti gera alternatyva.
Metodikos autorius Igoris Kalinauskas, kalbėdamas apie DFB mokymus nuotoliniu būdu, tai įvardijo kaip „palyda“.
Kuo „palyda“ (online mokymai) skiriasi nuo gyvų susitikimų? Visų pirma, kad pats mokymų dalyvis daug dėmesio skiria ne tik mokymosi procesui, bet ir šio proceso organizavimui (atitinkama vieta, tinkama aparatūra, interneto kokybė ir t.t.), o kvalifikuotas instruktorius lydės jį per patį mokymosi procesą.
Didelis dėmesys tokio lydėjimo metu yra teikiamas atgaliniam ryšiui ir bendravimui tarp instruktoriaus ir besimokančiojo.
Techninės priemonės turi užtikrinti galimybę palaikyti tiek vaizdo, tiek garso ryšį visų užsiėmimų metu.
Kategoriškai draudžiama mokyti ir mokytis DFB metodikos iš video, audio ar kitokių įrašų.
Nuotoliniu būdu DFB metodikos dažnai mokosi individualiai (1+1) arba darbas vyksta grupėje (žmonių skaičius priklauso nuo instruktoriaus kvalifikacijos, bet neturėtų viršyti 16 žmonių).
Taip pat keliami ir minimalūs kvalifikacijos reikalavimai instruktoriui, dirbančiam su tokio tipo grupe ar individualiai. Instruktorius turi turėti ne mažesnę kaip 5 metų (10 gyvų DFB grupių, su nemažiau kaip 5 dalyviais kiekvienoje) savarankiško DFB mokymų vedimo patirtį.
Instruktorius turi būti baigęs specialius kvalifikacijos kursus apie DFB metodikos online mokymų vedimo specifiką.